wtorek, 18 sierpnia 2015

Cydr-ocena: Guzman Riestra Sidra Brut Nature (Hiszpania)

Guzman Riestra Sidra Brut Nature (Hiszpania)

kraj pochodzenia: Hiszpania
producent: Guzman Riestra, Asturia
objętość: 750 ml
zawartość alkoholu: 8%
kapsel: korek
cena: 45 zł za 750 ml (UaN, Warszawa)
cena za litr: 60 zł

Guzman Riestra Sidra Brut Nature to taki szampan wśród cydrów. Jest nie tylko produkowany metodą szampańską (podwójna fermentacja), ale również śmiało może konkurować z trunkami z Szampanii. Niestety jest to cydr typowo dla koneserów i to wcale nie ze względu na cenę. 
Zero słodkich nut, za to bardzo dużo kwasowości. Troszkę cierpki, czuć w nim jabłko i posmak cytrusów. Końcówka jest gorzka i ziemista. Jest bardzo dobrze zbalansowany. 

Dla kogo "nie"?
Nie polecam go osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z cydrem lub tym, którzy lubią słodkawe masówki - degustacja może zakończyć się frustracją związaną ze sporym wydatkiem (45 zł za butelkę 0,75 l).  

Dla kogo "tak"?
Z kolei będzie to wyjątkowa ciekawostka dla koneserów oryginalnego szampana lub innych wytrawnych win musujących. Guzman Riestra Brut ma 8%, więc nie jest "mało poważnym sikaczem" i może z powodzeniem starać się o względy prawdziwych winiarzy.

Dobry pomysł na elegancki prezent dla zagorzałych amatorów szampana - będą zdziwieni, ale i zadowoleni z nowego doświadczenia :)

Cydr-ocena: 4,25/54 komentarze:

 1. Jestem w posiadaniu owej butelki również od chłopaków z UaN i nie mogę doczekać się na jej "odpalenie", sęk w tym że obiecałem otworzyć ją z pewnym znajomym Hiszpanem więc jestem zmuszony ćwiczyć teraz tzw. cierpliwość ;-)
  P.S.
  4,25/5 nastraja bardzo optymistycznie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję zakupić drugą butelkę :)

   Usuń
 2. Nie ma to jak proste rozwiązania :-)
  Jest szansa że odkorkujemy go w najbliższy weekend ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma to jak proste rozwiązania :-)
  Jest szansa że odkorkujemy go w najbliższy weekend ;-)

  OdpowiedzUsuń