czwartek, 13 sierpnia 2015

Cydr-ocena: Cydr Pestka (Polska)

Cydr Pestka (Polska)

kraj pochodzenia: Polska
producent: Henry Jones sp. z o.o. (wyprodukowano w Potyczy)
objętość: 330 ml
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: twist-off
cena: próbka od producenta

Cydr Pestka przykuł moją uwagę na Facebooku, a zwłaszcza ludowe wzornictwo na jego etykiecie. Cydr ten nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale udało mi się otrzymać próbkę do testowania.

Oprócz ciekawej etykiety wyglądał dość standardowo - butelka 330 ml i twist-off to popularne opakowanie wielu polskich cydrów. W dodatku jest to cydr słodki (zapis na etykiecie), a nie półsłodki jak większość mniej lub bardziej znanych polskich produktów. Spodziewałam się więc czegoś ekstremalnie słodkiego.

Na szczęście Pestka się obroniła :) Tak właśnie powinien smakować słodki cydr - jest słodki, ale nieprzesadnie, poza tym oprócz słodyczy można w nim znaleźć lekko goryczkowy posmak, dzięki czemu smak nie jest płaski. Zapach ma świeży, wiosenny. Bardzo się pieni, a piana szybko znika. Zalecam, zresztą zgodnie z zapisem na butelce, pić go schłodzonego - gdy jest lekko ciepły traci swój ciekawy smak.

Jak czytamy na etykiecie - cydr Pestka jest wyprodukowany ze świeżego soku z jabłek z mazowieckich jabłoni.

Warto się przyjrzeć Pestce, zwłaszcza jeśli lubicie słodkie cydry o smaku ciekawszym niż po prostu "słodki". Jak wiecie sama nie przepadam za słodkimi trunkami, więc niestety nie stanie się moim ulubionym.

Nowości dotyczące Cydru Pestka można śledzić na Facebooku: tutaj

Cydr-ocena: 3,25/5Brak komentarzy:

Prześlij komentarz