poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Polskie cydry na Facebooku - uaktualnienie infografiki

Polskie cydry na Facebooku - uaktualnienie

W dniach 14-16 lipca 2015 przeprowadziłam mini-analizę polskich profili marek cydrowych oraz profili poświęconych cydrom. Infografikę z tymi danymi możecie obejrzeć tutaj.

24 sierpnia 2015 ponownie spisałam dane. Zobaczcie co się zmieniło w ciągu tych pięciu tygodni.

Na fejsie wciąż króluje Cydr Lubelski, który zanotował prawie 13% przyrost fanów. Kwaśne Jabłko zanotowało skok z 9. na 8. miejsce (19%) i wyprzedziło Cydr Ignaców. Nieznaczne spadki miały: Cydr Dzik, Lajk i 7 Sadów. Reszta notuje wzrost na poziomie od 1 do 5%.

Z kolei najbardziej "lubianym" profilem o tematyce cydrowej wciąż pozostaje Kraina Cydru, która jednak odnotowała spadek (niecały 1% - 136 fanów). Bardzo znaczny wzrost fanów odnotowali Zacydrowani (z 255 na 4664 czyli 1729%!) - wiąże się to z intensywną reklamą tego profilu. Również spory wzrost - 229% ma Cydreo (z 48 na 158 fanów). 

Moja Cydromania zanotowała mały wzrost - zaledwie 4,2%. Jeśli lubicie mojego bloga i poświęcony mu fanpage cydrowy to zapraszajcie znajomych do polubiania! :)


Na wejście powyżej 1000 lajków czeka: Uncle and Nephew Ciders (prawie tysiak), Cydr Chyliczki (>700) oraz Kamron (>600).


Kolejny update na przełomie września i października 2015.

2 komentarze:

 1. Prezes Ambry jeszcze w kwietniu tego roku udzielał wywiadów że jest stanowczo przeciwko reklamie cydru w Polsce. Teraz wprowadza zamaskowany profil cydru lubelskiego stworzony w celach reklamowych o nazwie zacydrowani.pl, trochę tak jak w przypadku łódki bols. Może to ofensywa koncernów piwnych ze swoimi cydropodobnymi produktami sprawiła że podjęli ten krok?
  Jak zwykle dobra robota - trochę późno zauważyłem :)
  Pozdrawiam
  Kuba

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacydrowani bardzo lecą do góry, ale coś mi się wydaje, że te deklaracje przeciwko reklamom i powstanie akcji Zacydrowanych jednak się trochę w czasie zazębiły.
   Dzięki za miłe słowa :)

   Usuń