środa, 8 lipca 2015

Cydr-ocena: Reflets de France Cidre Bouché Brut de Normandie (Francja)

Cydr-ocena: Reflets de France Cidre Bouché Brut de Normandie (Francja)

kraj pochodzenia: Francja
producent: Cidrerie du Calvados la Fermière, Livarot

importer: Carrefour, Polska
objętość: 750 ml

zawartość alkoholu: 5%
kapsel: korek
cena: 13,99 zł za 750 ml, Carrefour, Warszawa
cena za litr: 18,65 zł


Reflets de France to marka francuskich produktów, a nie tylko cydrów. Z alkoholowej półki marka produkuje wina, piwa, koniaki, szampany oraz cydry. Oprócz dziś ocenianego wytrawnego cydru normandzkiego, w swoim portfolio ma także wersję słodką oraz oryginalne cydry bretońskie (IGP) także w wersji brut (wytrawny) i doux (słodki) i cydr z Cornouaille z zachodniej Bretanii (z oznaczeniem pochodzenia AOP).

Cidre Bouché Brut de Normandie to dobry cydr w bardzo dobrej cenie. Wytwarzany jest w Livarot w Normandii z jabłek z lokalnych sadów. Producent chwali się, że tradycje cydrowe w tych okolicach sięgają XIII wieku. Powolna fermentacja świeżego soku pozwala otrzymać delikatny, mocno musujący cydr (dosł. cidre bouché). 

Cydr ma intensywny, trochę piwniczny zapach, ale jego smak jest delikatniejszy od zapachu - wytrawny z nutą słodyczy i szarlotki, wyraźnie czuć w nim jabłka, ale czegoś jakby mu brakowało. Kolor jest intensywny - złoty. Cydr lekko się pieni, a bąbelki szybko znikają.

Duży plus za elegancki wygląd, łatwą dostępność w sieci Carrefour (we Francji też go dostaniecie w Carrefourach) oraz bardzo przystępną cenę (jak na oryginalny produkt regionalny). Jeśli wolicie słodsze trunki - warto sięgnąć po wersję doux tego samego cydru.

Cydr-ocena: 3,75/5


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz