wtorek, 14 lipca 2015

Cydr-ocena: Cydr Miłosławski Półwytrawny (Polska)

Cydr Miłosławski Półwytrawny (Polska)

kraj pochodzenia: Polska
producent: Browar Fortuna
objętość: 500 ml
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: tradycyjny
cena: 5,50 zł za 500 ml, Galeria Chełm, Gdańsk
cena za 1 litr: 11,00 zł

Ocena tego cydru ukazuje się z pewnym poślizgiem - próbowałam go już w marcu, ale miał podejrzany smak. Postanowiłam dać mu szansę i zrobić dwa kolejne podejścia. Rzeczywiście był to pomysł dobry, ponieważ za pierwszym razem smakował najgorzej. Potem było lepiej :)

Cydr Miłosławski klasyczny - słodki (raczej półsłodki) jest jednym z moich faworytów w kategorii niezła jakość za niską cenę (zwykle poniżej 5 zł za 0,5 l). Tutaj możecie zapoznać się z ocenami: Miłosławskiego klasycznego oraz Miłosławskiego Perry.

A teraz coś o półwytrawnym. W porównaniu z klasycznym jest oczywiście mniej słodki, ma bardziej ziemisty smak (przy pierwszej degustacji smak był ekstremalnie ziemisty, ale może była to wina takiej akurat partii produktu). Czuje się też gorzkie nuty, a zapach jest mniej jabłkowy niż w przypadku klasyka. Podsumowując - mogło być lepiej. Pomimo, że Miłosławski Półwytrawny nie jest złym cydrem, to jednak z wszystkich produktów tej marki jest najsłabszy. Co nie oznacza, że należy się go wystrzegać! Dla osób, które nie lubią słodkich trunków, będzie naprawdę dobrą alternatywą - poza tym przemawia za nim cena. Na tej półce cenowej nie znajdziecie zbyt wielu lepszych cydrów/perry niż wszystkie trzy Miłosławskie.

Cydr-ocena: 3,5/5
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz