niedziela, 28 czerwca 2015

Cydr-ocena: Circus Cider (Polska) oraz Festival Hevelka

Circus Cider (Polska) oraz Festival Hevelka

kraj pochodzenia: Polska
producent: Uncle and Nephew
objętość: 330 ml
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: twist-off
cena: 8 zł za 330 ml (butelka), 8 zł za 400 ml (z kija) - Festival Hevelka, Gdańsk
cena za litr: 24 zł

W dniach 26-27 czerwca 2015 w Gdańsku na AmberEXPO odbył się Festiwal Piw Rzemieślniczych Hevelka. Pojawiły się tam także cydry - nareszcie udało mi się skosztować Circus Cidera czyli markę od Uncle and Nephew. Dodatkowo odwiedziłam stoisko Beer Enthusiast, którzy zaczynają swoją przygodę z cydrami angielskimi (więcej tutaj). Na Hevelce można było napić się także Cydru Słowiańskiego, ale do ich stoiska niestety nie dotarłam.

Z Beer Enthusiast i ich cydrami

Ale wracając do Circus Cider. Jest to propozycja idealna na lato - jest półsłodki, więc nie do końca w moim guście, ale fakt, że wypiłam go kilka kubeczków 0,4 l mówi sam za siebie :) Został wyprodukowany z moszczu jabłkowego z kilku odmian jabłek; oczywiście polskich jabłek. Na początku wydaje się bardzo słodki, po kilku łykach słodycz trochę ulatuje. Zapach ma jabłkowo-słodki, nagazowanie średnie. Jak na słodki cydr nie jest paskudnym ulepkiem, a dla osób, które nie lubią wytrawnych smaków będzie idealną alternatywą dla mainstreamowych słodziaków :)
Oczywiście wielki plus za branding Circusa. Etykietę zaprojektował Jarek Kwaśniak, grafik i animator współpracujący na stałe z warszawskim studiem LUNAPARK motion arts collective.

Niebawem możemy spodziewać się młodszego brata Circusa - będzie bardziej wytrawny, tak więc nie mogę się już doczekać!

Cydr-ocena: 3,25/5

Etykieta Circus Cider przyciąga wzrok

Circus Cider z kija i z butelki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz