poniedziałek, 29 września 2014

Cydr-ocena: Cydr Mocny Jabcok (Polska)

Cydr Mocny Jabcok (Polska)

kraj pochodzenia: Polska
producent: Tłocznia Maurer, Łącko
objętość: 500 ml
zawartość alkoholu: 6,6 %
kapsel: zatrzaskiwany korek
cena: 9,99 zł (Smaki Podhala, Kraków)
cena za litr: 19,98 zł

Cydr Mocny Jabcok to naprawdę dziwny cydr. Po pierwsze cieszę się, że udało mi się go kupić i to praktycznie w centrum Krakowa. Niestety pierwszy łyk wywołał u mnie zdziwienie i raczej mi się nie spodobał. Dopiero z każdym kolejnym Jabcok zyskiwał w moich oczach.

Mocny Jabcok ma 6,6% alkoholu co klasyfikuje go pośród cydrów mocniejszych. Jednakże w smaku praktycznie nie czuć alkoholu. Czuć natomiast wytrawny i na 100% naturalny smak oraz drobne bąbelki (według informacji z etykiety jest to własne CO2). Jest lekko kwaśny, mętny, ale zarazem nie jest gęsty. Zapach niestety jest mało intensywny, a smak trochę jakby rozwodniony. Jednak główną zaletą tego cydru jest naturalność (moszcz jabłkowy z jabłek eko) i wytrawność. Polecam z całego serca, ale tylko koneserom. Amatorzy słodziaków z supermarketów na pewno w nim nie zasmakują.

Dodać jeszcze mogę, że opakowanie jest atrakcyjne - ładna etykieta oraz butelka z zatrzaskiwanym korkiem. Taka butelka to gratka dla amatorów ręcznie robionych trunków - po spożyciu Jabcoka i umyciu można ją użyć jeszcze raz.

Cydr-ocena: 3,75/5Brak komentarzy:

Prześlij komentarz