wtorek, 13 maja 2014

Cydr-ocena: Stowford Press Cider (Anglia)

Stowford Press Cider

kraj pochodzenia: Anglia
producent: H. Weston&Sons Ltd.
importer: Kamron, Kielce
objętość: 500 ml
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: tradycyjny
cena: 12,50 zł (Alma)
cena za litr: 25,00 zł

Stowford Press Cider to tradycyjny, wolno dojrzewający angielski cydr. Był jednym z najwcześniej dostępnych cydrów w Polsce, można go było kupić w Almie niestety za dość wygórowaną cenę jak na polskie warunki. W Anglii nie jest jednak taniej - na oficjalnej stronie Westons za pakiet ośmiu butelek a 500 ml trzeba zapłacić 21 funtów czyli ponad 100 zł.

Wracając do walorów smakowych, to mimo opisu producenta jakoby Stowford Press jest "light, refreshing and fruity" (lekki, orzeźwiający i owocowy), nie mogę się z tym do końca zgodzić. Nie jest na pewno ciężki, ale lekki też nie. Orzeźwiający raczej tak jeśli jest odpowiednio schłodzony, ale owocowy? Jest po prostu bardzo średni. W smaku półwytrawny. W składzie znajdziemy m.in. przefermentowany sok jabłkowy, kwas jabłkowy, cukier granulowany i karmel.

Podsumowując cydr nie jest zły, a na spotkanie w angielskim pubie wręcz idealny. Niestety jego cena w stosunku do walorów nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł na polskim rynku. Rzecz raczej dla koneserów akurat tej marki.

Ciekawostka: oficjalny cydr angielskiej drużyny krykieta.

Cydr-ocena: 2,75/5Brak komentarzy:

Prześlij komentarz