środa, 14 maja 2014

Cydr-ocena: app! Cider (Polska)

app! Cider (Polska)

zwany też cydrem z Biedronki :)

kraj pochodzenia: Polska
producent: +H2O, Chociszew
objętość: 330 ml
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: twist-off
cena: 2,99 zł (Biedronka)
cena za litr: 9,06 zł

app! Cider to cydr dostępny w Biedronce, gdzie można go kupić w poręcznych czteropakach. Oczywiście pojedyncze butelki również są w sprzedaży. Niepokój budzi fakt, iż na etykiecie nie pojawia się skład napoju, a jedynie informacja, że został wyprodukowany ze sfermentowanego naturalnego soku jabłkowego. Smak jabłek w tym cydrze jest niestety średnio wyczuwalny, bardzo za to czuć to, że jest dosładzany. I to solidnie. Od tzw. "biedy" można go wypić, jest tani i dostępny w każdej Biedronce. Jeśli już się zdecydujecie, koniecznie pijcie schłodzony. Na ciepło ciężko go przeżyć.

Można go polecić do grilla, gdy zaprasza się wielu gości i ciężko wtedy podawać drogie trunki dla koneserów. Mimo obecności lepszych polskich cydrów na rynku, app! spodobał się Polakom - w połowie kwietnia 2014 r. na półki w całym kraju trafiło milion butelek, połowa z nich sprzedała się w ciągu 10 dni.

Ciekawostką nazewniczą jest informacja z etykiety "Cydr musujący gazowany". Niebawem pojawi się na blogu wpis rozróżniający cydry na niegazowane (spokojne), musujące i gazowane. Ciężko sobie wyobrazić, by jeden rodzaj cydru byłby zarazem i musujący i gazowany.
Kolejna ciekawostka to wizualizacja butelki app! Cider na oficjalnej stronie marki - widnieje na niej informacja o zawartości alkoholu 5%. Na kupionej przeze mnie butelce było 4,5%.

Cydr-ocena: 2/5


2 komentarze:

  1. Też wydawał mi się dosładzany (choć nie tak jak Lubelski) Brak składu niepokoi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety brak składu to częsty zabieg, głównie polskich producentów. Lubelski wg mnie smakuje dużo lepiej niż app!, zresztą app! to prawie to samo co 7 Sadów. Ale to i tak nic przy MyCider - ocenię go za kilka dni. To była moja najgorsza przygoda z cydrem. Jednogwiazdkowa...

      Usuń