wtorek, 20 maja 2014

Cydr-ocena: Green Mill Cider (Polska)

Green Mill Cider (Polska)


kraj pochodzenia: Polska
producent: Kompania Piwowarska SA, Poznań
objętość: 400 ml
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: tradycyjny
cena: 5,49 zł (sklep osiedlowy, Gdańsk)
cena za litr: 13,72 zł

Całkowicie subiektywnie to jeden z moich ulubionych polskich cydrów. Cena jest akceptowalna, ta powyższa dość wysoka ze względu na to, że został zakupiony w sklepie osiedlowym. W dużych marketach czy nawet w Almie jest trochę tańszy.

Po otwarciu butelki czuć drożdże, ale na szczęście to jedyny moment. Później po drożdżowym zapachu i smaku nie zostaje nic, drożdży nie czuć nawet, gdy cydr jest ciepły. 

Green Mill Cider oceniłabym jako półwytrawny. Ma małe przyjemne bąbelki i smak kwaśnych jabłek. Jest bardzo przyjemny, nie pozostawia niemiłych posmaków. I co najważniejsze nie jest "niepijalny", gdy jest ciepły :)

Dużym plusem jest uczciwa etykieta ze składem. Dowiadujemy się z niej, że cydr wykonano z soku jabłkowego zagęszczonego i drożdży cydrowych oraz że jest delikatnie pasteryzowany. Zagęszczony sok nie jest radosną informacją, ale niczego innego nie można się spodziewać po masówce. Przynajmniej jest to jasno zapisane, a nie jak na niektórych polskich cydrach w ogóle nie doszukamy się żadnego info o składzie.

Jak dotąd Green Mill to jedyny cydr, na którego etykiecie zauważyłam informacje, że jest bezglutenowy. To także plus i dobra alkoholowa alternatywa dla osób, które nie mogą pić piwa ze względu na zawartość glutenu. 

Cydr-ocena: 3,75/5


2 komentarze:

  1. Świetny cydr, co najważniejsze, nie dosładzany. Mógłby jednak być tańszy, lub butelka mogłaby być 0,5 a nie 0,4. Mam nadzieję, że dobre cydry wreszcie stanieją/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Racja, Green Mill trochę traci tą ceną. W Krakowie w jednej z knajpek zrezygnowano ze sprzedaży Green Milla na rzecz tańszego i podobnej jakości Miłosławskiego. Mimo tego, często po niego sięgam.

      Usuń