wtorek, 27 maja 2014

Cydr-ocena: 7 Sadów Cydr Jabłkowy (Polska)

7 Sadów - Cydr Jabłkowy (Polska)


kraj pochodzenia: Polska
producent: +H2O, Chociszew
objętość: 330 ml
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: twist-off
cena: 3,79 zł (Alma, Kraków)
cena za litr: 11,48 zł

Podczas wizyty w rodzinnym Krakowie nie tylko testowałam Cydr Miłosławski w Hexie (klik), ale i zakupiłam do degustacji cydr 7 Sadów, który wprawdzie już kiedyś piłam, ale oprócz średniego wrażenia nic innego nie zapamiętałam.

Niestety "średnie wrażenie" to za mało powiedziane. 7 Sadów to trochę lepsza wersja biedronkowego app!a. Za dużo bąbelków, cydr jest za słodki, a ciepły smakuje jak lepki przesłodzony sok. Po otwarciu czuć drożdże, zarówno w smaku, jak i w zapachu. Jeśli już mamy się męczyć to jednak proponuję zakup app!-a, który jest znacznie tańszy.  

Na stronie producenta sugeruje się podanie cydru 7 Sadów z kostkami lodu. To nie jest taki zły pomysł, ponieważ schłodzony będzie smakował w miarę, a lód rozrzedzi słodki smak. 

Oprócz butelki 330 ml, 7 Sadów dostępny jest także w butelce 750 ml oraz... w kegach 30 litrów. Tak więc szukajcie lanego cydru po knajpach (z kega powinien smakować lepiej :). Graficznie etykieta jest bardzo przyzwoita, niestety oprócz informacji o tym, że w skład cydru wchodzą soczyste polskie jabłka, nie znajdziemy na niej nic więcej.


Cydr-ocena: 2/5


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz