niedziela, 25 maja 2014

Cydr-ocena: Cydr Miłosławski (Polska)

Cydr Miłosławski

kraj pochodzenia: Polska
producent: Browar Fortuna, Miłosław
objętość: 500 ml 
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: tradycyjny
butelka: zwrotna 
cena: 8 zł (Hex, Kraków)
cena za litr: 16,00 zł

up-date

cena: 4,39 zł (Carrefour, Gdańsk)
cena za litr: 8,78 zł


To moja pierwsza cydr-ocena po spożyciu cydru w knajpce. Na Cydr Miłosławski natrafiłam w krakowskim Hexie - czyli w planszówkowym raju :) Przy okazji polecam to miejsce wszystkim tym, którzy lubią spędzać czas grając w mniej lub bardziej skomplikowane gry planszowe, a przy okazji raczyć się piwem z małych browarów i jeść pyszne zapiekanki. Adres: ul. Dwernickiego 5, Kraków.

Miesiąc temu w Hexie był dostępny tylko Green Mill Cider, który choć smaczny, jednak był zbyt drogi (cena podobna, a butelka 400 ml). Obecnie można tam dostać tylko Miłosławski.

To moje pierwsze spotkanie z Cydrem Miłosławskim i muszę przyznać, że było bardzo udane! Smak jabłek, zapach jabłek, miłe bąbelki, żadnych podejrzanych posmaków. Półwytrawny smak pozwala na spożycie kilku butelek bez konsekwencji typu "zasłodzenie" (na etykiecie jest wprawdzie oznaczony jako półsłodki, ale w porównaniu do innych cydrów dostępnych na rynku, naprawdę nie jest słodki). Prawdziwie miłe zaskoczenie i przyjemna cena jak na zakup w knajpie.

Na etykiecie nie ma składu, natomiast dowiadujemy się, że cydr powstał przy użyciu naturalnych składników, nie zawiera aromatów ani barwników, jest naturalnie fermentowany i pasteryzowany. 

Cydr-ocena: 4/52 komentarze:

  1. o tak, z polskich cydrów chyba ten mi najbardziej przypadł do gustu, poza tym Miłosław ma dłuuuuuuuuuuuugie tradycje co prawda produkcji win owocowych, ale zawsze :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To bardzo miłe, gdy Czytelnicy zgadzają się z moimi ocenami :) Dzięki!

      Usuń