środa, 16 września 2015

Cydrowisko w Krakowie (6 września 2015) - relacja

Cydrowisko w Krakowie (6 września 2015) - relacja

Materiał: Miasto Trunków (wpis gościnny)

6 września 2015 zorganizowaliśmy w Klubie Fabryka na krakowskim Zabłociu pierwszy w Krakowie Festiwal Cydrów – CYDROWISKO.

Podczas leniwej, wrześniowej niedzieli można było smakować do woli cydry: te mniej i bardziej wytrawne, klasyczne, jak i te z dodatkiem aronii, maliny czy agrestu. To co je łączyło to polscy producenci.

Dla odwiedzających przygotowaliśmy również panel cydrowy – degustację komentowaną, podczas której uczestnicy mogli wypróbować siedem różnych cydrów (Słowiański, Dobroński, Chyliczki, Ignaców, Czarny Ignac, Kwaśne Jabłko oraz Jabcok od firmy Maurer). Wszystkie smaki komentowało grono siedmiu specjalistów: Lesya Onyshko – wiceprezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino, Zuzanna Biel – członkini Stowarzyszenia Kobiety i Wino, Radosław Froń – autor bloga Paragraf w kieliszku, Paweł Kolorus –współtwórca projektu KupSobieWino.pl , Tomasz Fijał - sommelier Wine Bar Stoccaggio oraz twórca projektu Z Winem na Ty, Kacper Puć – winiarz.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się warsztat domowego robienia cydru, który poprowadził duet Radosław Froń i Kacper Puć. Sprzęt do produkcji cydru dostarczyła nam Firma Marxam Enology. Opis – jak zrobić cydr od A do Z znajdziecie na stronie Miasto Trunków.

Nasze kubki smakowe rozpieszczała również najbardziej kreatywna w mieście lodziarnia Si Gela, która specjalnie na Festiwal przygotowała lody na Cydrze Słowiańskim.

Atrakcją wydarzenia była fotobudka Sick Photo, dzięki której nasi goście mogli sobie zrobić mega foty w przeróżnych przebraniach – jako pamiątkę z naszego wydarzenia.

Nie zapomnieliśmy również o dzieciakach, dla których warsztaty poprowadziły super dziewczyny z MOMI Klub.

Dla wielbicieli jabłek i cydrów przygotowaliśmy również specjalne festiwalowe koszulki, które można jeszcze zamówić wchodząc na stronę Festiwalu.

Dziękujemy wszystkim Gościom, że byliście z nami i czekamy na Was w przyszłym roku.

Tekst i zdjęcia: Miasto Trunków


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz