wtorek, 16 czerwca 2015

Festiwal Piw Hevelka - Gdańsk i nowe angielskie cydry na polskim rynku

Festiwal Piw Hevelka - Gdańsk i nowe cydry na polskim rynku

Sezon piwno-cydrowy w pełni! Już w najbliższy weekend (21 czerwca 2015) czeka nas w Warszawie Zlot Cydrowników, a komu będzie mało cydrowych atrakcji, będzie mógł tydzień później wybrać się na Hevelka Festiwal Piw, który odbędzie się w AmberExpo w Gdańsku (26-27 czerwca 2015).

Informuję Was o tym nie bez powodu - wśród piw znajdziemy także cydry. Pojawią się Uncle and Nephew ze swoim najnowszym dziełem czyli Circus Cider. Pojawią się także Beer Enthusiast Polska z nowością na polskim rynku czyli cydrami od Celtic Marches (Anglia, hrabstwo Herefordshire położone 170 km na płn-zach od Londynu). 

Beer Enthusiast to świeży projekt spółki AMKA, czołowego skandynawskiego importera win wysokiej jakości z całego świata. Teraz obok win w ich ofercie znajdziemy także piwa rzemieślnicze i dobre cydry. Na produktach Celtic Marches się nie skończy - oferta będzie systematycznie poszerzana.

Jakie cydry znajdziemy w ofercie Beer Enthusiast na Festiwalu Hevelka?

Będą to trzy cydry Celtic Marches: Lily the Pink, Thundering Molly oraz Slack Alice. Cydry pochodzą z rodzinnego gospodarstwa, które ma już ponad 100-letnie doświadczenie w branży alkoholowej. Wygląd butelek jest bardzo atrakcyjny, etykiety z dziewczynami stylizowanymi na pin-up przyciągają wzrok. 
Zawartość alkoholu: Lily the Pink (4,5%), Thundering Molly (5,2%), Slack Alice (4,6%). Wszystkie trzy cydry są półwytrawne (medium).

Oczywiście na Cydromanii pojawią się recenzje w/w cydrów. Jako, że Beer Enthusiast dopiero niedawno rozpoczęli swój projekt, a ich cydry jeszcze nie trafiły do otwartej sprzedaży, Festiwal Hevelka będzie niepowtarzalną okazją, by ich zasmakować. Polecam!

Strona Festiwalu Hevelka na FB: tutaj (wstęp 5 zł).

źródło: http://www.celticmarches.com/our-drinks/
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz