wtorek, 14 kwietnia 2015

Cydr-ocena: Bembel with Care Pur (Niemcy)

Bembel with Care Pur (Niemcy)

kraj pochodzenia: Niemcy
producent:  Kelterei Krämer, Odenwald
importer: Uncle&Nephew
objętość: 500 ml
zawartość alkoholu: 6%
kapsel: puszka
cena: 10 zł za 500 ml (Uncle&Nephew, Warszawa)
cena za litr: 20 zł

Bembel with Care to drugi niemiecki cydr, którego miałam przyjemność skosztować. Pierwszym był Käfer Cider, który wprawdzie nie był zły, ale chyba drugi raz bym po niego nie sięgnęła - w podobnej do niego cenie można kupić lepsze trunki.

Z kolei moja przygoda z Bembel with Care rozpoczęła się kilka miesięcy temu, gdy na Internecie wypatrzyłam obłędnie wyglądające puszki niemieckiego cydru. Musiałam go spróbować! Niestety mój Partner będąc przejazdem w Niemczech nie znalazł go w odwiedzanych na szybko sklepach. Aż tu nagle okazało się, że Bembel with Care zawitał do Polski dzięki inicjatywie Uncle&Nephew z warszawskiego Rozbratu. To u nich właśnie nabyłam poręczny zestawik - trzy puszki cydru - klasyk (pur), z sokiem wiśniowym (kirsch) oraz z colą. Zestaw idealnie nadaje się na prezent, ponieważ jest zapakowany w ciekawe graficznie pudełko. Zresztą co tu dużo mówić - identyfikacja wizualna marki Bembel with Care jest rewelacyjna. Puszki, ulotki, podkładki, strona internetowa, wszystko to jest dopracowane do najdrobniejszego szczegółu.

Ale wracając do samej degustacji... Dziś opiszę klasyczny cydr Bembel with Care, a wiśniowy i colę w osobnych wpisach. Dodam tylko, że klasyk wcale nie jest z tej trójki najlepszy :) Ma wytrawny, nienachalny zapach - od razu czuć, że nie znajdziemy tu sztucznych podkręcaczy zapachu i smaku. Smak jest wytrawny z lekką kwasowością. Jest bardzo łagodny, pomimo lekkiej goryczki. Ważne jest to, że nie czuć w nim żadnych sztucznych posmaków oraz, co się nie zdarza często cydrom, smakuje nieźle nawet nieschłodzony.

Producentem tego cydru jest Kelterei Krämer z Odenwaldu. Podobno to właśnie tam, na wyżynach Odenwaldu, powstały pierwsze cydry w niemieckiej historii. Do produkcji Bembel with Care używa się lokalnych jabłek w kilku odmianach. Cydr jest naturalny, wyprodukowany z soku, a nie z koncentratu, bez dodatku słodzików czy cukru.

Dlaczego nazwa "Bembel"? Ponieważ w języku niemieckim bembel to dzban, w którym podaje się cydr (Apfelwein). 

Więcej o marce możecie przeczytać w katalogu PDF: tutaj.

Cydr-ocena: 4,25/5


1 komentarz: