środa, 21 stycznia 2015

Cydria - sklep z pozytywnymi emocjami

Cydria - sklep z pozytywnymi emocjami

Kto z nas nie marzył o sklepie, w którym można kupić tylko i wyłącznie cydr? Żaden tam „monopolowy 24” tylko miejsce analogiczne do sklepu winiarskiego, z obsługą znającą się na rzeczy. Kilka dni temu zamieściłam na Facebooku zdjęcie pochodzące z Instagrama przedstawiające „niebo cydrowe” – market z półkami zapełnionymi różnymi rodzajami cydru. Okazuje się, że w Polsce działa miejsce podobne do „cydrowego raju” czyli Cydria z siedzibą w Rzeszowie.

Cydrię założyło trzech przyjaciół, których cydry zafascynowały zarówno od strony degustacyjnej, jak i produkcyjnej. Początkowy pomysł produkcji własnego trunku został zastąpiony projektem otwarcia sklepu o niebanalnym wystroju oraz znakomitym, różnorodnym doborem cydrów. Znajdziemy tu na razie trunki polskie, brytyjskie i francuskie, a w niedalekiej przyszłości także hiszpańskie oraz gruszeczniki (perry). Projekt „Cydria” zakłada utworzenie sieci sklepów w każdym większym polskim mieście, a trochę bardziej odległa przyszłość pokaże czy pod marką zacznie działać także pijalnia cydrów. 

Brzmi ciekawie, prawda? A patrząc na zdjęcia można się przekonać, że Cydria to strzał w dziesiątkę. 

Udało mi się poznać pełną ofertę Cydrii i zapewniam, że dobór asortymentu jest imponujący (ilościowo i jakościowo), a przecież to dopiero początek ;) Cydria działa zaledwie od trzech tygodni (od grudnia 2014). 

CYDRiA: ul. Kopernika 3, RzeszówZdjęcia: Cydria

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz