czwartek, 11 grudnia 2014

Czym jest "cider police"?


Czym jest tzw. "policja cydrowa"?

Tak! Policja cydrowa istnieje od czerwca 2011 roku i ma swoje dowództwo na Twitterze (Cider Police HQ). Celem tej inicjatywy jest "zwalczanie zbrodni przeciw cydrom" (oryg. fighting crimes against cider).

Profil dowództwa cider police obserwuje ponad 1100 osób, natomiast lokalne policje (SW czyli południowo-zachodnią oraz NE - północno-wschodnią) śledzi ponad 300 fanów. Liczby te nie powalają na kolana, to samo dotyczy hasztagów #ciderpolice, które na Twitterze pojawiają się dość rzadko (najwięcej było ich w 2011 roku), a na Instagramie pojawiły się zaledwie dwa wpisy otagowane w ten sposób.

Pomimo niewielkiego zasięgu akcji (głównie skierowana jest do użytkowników brytyjskich), uważam, że inicjatywa jest fajna i pożyteczna. Idea polega na oznaczaniu wpisów dotyczących podróbek cydrów hasztagiem #ciderpolice oraz opcjonalnie prawdziwych cydrów jako #realcider. Na celowniku cydrowej policji znalazły się głównie marki: Strongbow, Krapperberg oraz Magners.

Do napisania tej notatki skłonił mnie Franciszek Machalica i jego hasztag #ciderpolice pod recenzją miodowego Cydru Lubelskiego na Facebooku :P 

Wpis na Twitterze informujący o "narodzinach" hasztagu #ciderpolice :)

1 komentarz: