wtorek, 30 grudnia 2014

Cydr-ocena: Premium Saider (Polska)

Premium Saider (Polska)

kraj pochodzenia: Polska
producent: Kamron
objętość: 330 ml
zawartość alkoholu: 4,5 %
kapsel: tradycyjny
cena: 4,74zł za 330 ml (Auchan, Gdańsk)
cena za 1 litr: 14,36 złIdea bloga Cydromania polega też na tym, by testować także te cydry, które zanim się spróbuje, już wiadomo jaką mniej więcej ocenę dostaną... Ale cóż - obowiązek obowiązkiem. Premium Saider dość często pojawia się na (zwłaszcza supermarketowych) półkach. Dlatego nie mogło zabraknąć jego oceny.

Kupując Saidera miałam złe przeczucia, które niestety się potwierdziły. Już etykieta wzbudza niepokój - w składzie jest wino jabłkowe, ale na pierwszym miejscu woda. Z tego wynika, że to po prostu rozcieńczone wino z dodatkiem soku jabłkowego i cukru. Jak możecie się domyślić nie smakuje zbyt wybornie. Od razu rzuca się w oczy charakterystyczny dla koncentratów smak i zapach jabłek, ewidentnie sztucznie podkręcony. I oczywiście pytanie - czy to jest w ogóle cydr? Skład na tylnej etykiecie na to nie wskazuje, natomiast przednia etykieta owszem.

Etykieta jest ładna. To chyba jedyny plus, a zarazem pułapka dla niczego nieświadomego amatora cydru. Pomimo, że piłam gorsze wynalazki, to myślę, że możecie sobie Saidera po prostu odpuścić.

Cydr-ocena: 1,75/5Brak komentarzy:

Prześlij komentarz