poniedziałek, 12 października 2015

Salon Cydru na OpolFest - 10-11 października 2015 (Opole)

Salon Cydru - Cydronalia w Opolu

W dniach 10-11 października 2015 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu odbył się OpolFest czyli Festiwal Piwa, Wina i Sera. Imprezą towarzyszącą był Salon Cydru - Cydronalia.

W ramach Cydronaliów odbyła się degustacja cydrów, którą w niedzielę poprowadził Przemek Iwanek z bloga Piwo i Cydr. Na degustacji pojawiło się ok. 20 osób. Testowaliśmy siedem cydrów z Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polski. Były to: wytrawny cydr normandzki Les Goelleries, irlandzki Magners, brytyjski Thatchers 2012 Vintage, brytyjski cydr farmerski-domowy Rich's Cider, polski Czarny Ignac oraz asturyjska Cortina. Uczestnikom większość cydrów smakowała. Wiele osób po raz pierwszy miało możliwość porównania popularnych masówek z cydrami bardziej tradycyjnymi i rzemieślniczymi.

Niestety jeśli chodzi o wystawców to Salon Cydru zaprezentował się skromnie. Trzy stoiska - Cydru Lubelskiego, Meli Melum oraz Cydru Alibi reprezentowały ten trunek na festiwalu. Zdecydowanie amatorzy piwa i wina mieli większy wybór.

Cydromania była partnerem medialnym tego wydarzenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz