piątek, 20 lutego 2015

Cydr-ocena: Miłosławski Perry (Polska)

Miłosławski Perry

kraj pochodzenia: Polska
producent: Browar Fortuna, Miłosław
objętość: 500 ml 
zawartość alkoholu: 4,5%
kapsel: tradycyjny
butelka: zwrotna 
cena: 4,49 zł (Żabka, Gdańsk)
cena za litr: 8,98 zł


Browar Fortuna szaleje :) Ledwie wypuścił na rynek swój półsłodki gruszecznik - perry, to w zanadrzu jeszcze trzyma cydr półwytrawny. Jest to bez wątpienia słuszna droga tego producenta, ponieważ klasyczny cydr Miłosławski to naprawdę rzetelny produkt (ocena: tutaj). A Miłosławski Perry jest godnym następcą wyżej wymienionego. 

Chociaż nie przepadam specjalnie ani za gruszkami, ani za słodkimi trunkami, to muszę stwierdzić, że Miłosławski Perry może się równać z gruszkowym Cider Inn-em i jest zdecydowanie lepszy niż Stassen Poire (obydwa wymienione gruszeczniki ocenione są: tutaj). 

Ale do rzeczy - perry jest musujące, nieprzesadnie nagazowane i ma naturalny zapach gruszek. Najpierw czujemy smak słodki, potem przechodzi w wytrawny. Na szczęście nie jest to dosłodzony bez umiaru ulepek. Smak gruszek jest lekki, co wskazuje na to, że raczej nie jest wzmacniany sztucznie. Przyzwoity trunek za świetną cenę. Chociaż oczywiście jabłkowy Miłosławski pozostaje moim faworytem. Zobaczymy czy zmienię zdanie po degustacji nowego - półwytrawnego.

Cydr-ocena: 4/5Brak komentarzy:

Prześlij komentarz